Narva lasteaedade ja munitsipaalkoolide ja teiste kultuuri, spordi– ja noorsootöö asutuste töökorraldusest elektrikatkestuse ajal
Kultuuriosakond koostöös asutuste juhtidega on välja töötanud lasteaedade ja munitsipaalkoolide ning kultuuri, spordi –ja noorsootöö asutuste kriisiplaani, kuidas tegutseda, kui majas pole elektrit.
Üldine soovitus lastevanematele: palume elektrikatkestuse ajal jätta lapsed koju.
Elektrikatkestuse ajal võib tekkida ohtusid kooliteel või teel lasteaeda, võib katkeda side, on keeruline reageerida lasteaia- ja koolimajas tekkida võivatele avariiolukordadele, on raskendatud toitlustamise korraldamine, seega on lastel turvalisem jääda koju.
Lasteaiad avavad elektrikatkestuse ajal valverühma, ka koolid avavad uksed ja korraldavad lühiajalist tegevust kooli tulnud õpilastele juhul, kui ei kao veevarustus, kanalisatsioon ja küte. Juhime tähelepanu, et Vanalinna lasteaed ei saa avada valverühma oma majas: Vanalinna lasteaia valverühm korraldatakse Päikeses. Kesklinna koolis pole võimalik elektrikatkestuse ajal korraldada isegi lühiajalist tegevust kooli tulnud õpilastele: Kesklinna kooli fuajees korraldatakse valve, kus kooli tulnud lastele jagatakse informatsiooni ja juhendeid.
Kui on ette teada, millal toimub elektrikatkeskus, annavad koolid lastele eelnevalt võimaliku elektrikatkestuse ajavahemikuks kodutööd, huvikoolid annavad juhendid iseseisvaks tegevuseks. Kõigil lastel palutakse jääda koju.
Kui elektrikatkestus toimub lasteaia töö ajal või keset koolipäeva, jätkavad lasteaiad ja koolid tööd. Palume lastevanematel ka sel juhul viia laps lasteaiast esimesel võimalusel koju, sest elektrikatkestuse olukorras võib katkeda ka side ning kasvab ka muude ettenägematud situatsioonide risk. Koolid (välja arvatud Kesklinna kool) jätkavad õppepäeva tunniplaani järgi arvestades võimalike ebamugavustega. Koolilõuna elektrikatkestuse ajal võib erineda eelnevalt kinnitatud menüüst. Kesklinna kool lõpetab töö 60 minuti jooksul alates elektrikatkestuse algust, õpetajad annavad lastele kodutööd, aitavad riidehoius, viivad lapsed koolimajast välja, tuletavad meelde ohutu kodutee juhendeid. Huvikoolid, kultuuri-, noorsoo- ja spordiasutused katkestavad kohe need tegevused, mida jätkata on ohtlik (nt ujulas, jääl jms). Tegevused, millega ei kaasne riske ja mis on ohutud (nt keeleõpe, suhtlusring jms), jätkuvad võimalusel plaani järgi.
Kui elektrikatkestusest tingituna tekib koolimajas probleeme veevarustuse- ja või kanalisatsiooniga, ei tööta keskküte, õppetöö ja muud tegevused lõpetatakse: õpetajad annavad lastele kodutööd, aitavad riidehoius, viivad lapsed koolimajast välja, tuletavad meelde ohutu kodutee juhendeid.
Комментариев нет:
Отправить комментарий